.:.:.:. Chcete být moje SBénko? Tak klikněte TADY .:.:.:.
Moje milovaná SBénka, nezapomeňte se zapsat sem !!!

A taky hlasujte tady o nejkrásnější slavnou maminku...

Srpen 2007

4 záchrany pro pleť v létě

9. srpna 2007 v 13:00 | Evik
V létě je třeba vaší pleti věnovat maximální pozornost. Více se mastí, ale zároveň je vystavována slunečním paprskům, které ji vysušují, stejně tak jako časté koupání. Jak tedy zvládnout tyto protichůdné jevy? Máme pro vás několik záchran.
Záchrana č. 1: Voda ve spreji
V letním období se vaše pleť více mastí a díky tomu se vám může zvýšit počet pupínků. Pokud nosíte ofinu, víte sama dobře, že po prvním letním dni máte na čele samé »hrbolky«. Abyste se tomu vyhnula, noste s sebou vždy vodu ve spreji. Když pocítíte, že se vaše pokožka více potí, jednoduše si ji poprašte minerálkou ve spreji a utřete papírovým kapesníčkem.
Záchrana č. 2: Samoopalovací krém
Při opalování se někdy může stát, že se namažete nerovnoměrně opalovacím krémem a na pokožce pak máte nehezké skvrny. Jako záchrana může posloužit samoopalovací krém či sprej, který si rozetřete pouze na dané světlejší místo. Použít ho můžete i v případě, že se váš obličej opaluje hůře a máte ho tradičně světlejší. V tomto případě ale použijte speciální samoopalovací přípravek pro obličej. Vhodné jsou i ubrousky napuštěné samoopalovacím krémem.
Záchrana č. 3: Krém po opalování
Pokud své přirozené letní opálení milujete a chcete si ho udržet co nejdéle, používejte po opalování vždy speciální přípravek. Vaši pleť zklidní, hydratuje a opálení vám déle vydrží. Pokud se však na sluníčku spálíte, raději sáhněte po panthenolu a krém po opalování vynechejte. Zbytečně by spálenou pleť podráždil.
Záchrana č. 4: Balzám na rty s ochranným faktorem
To, že se máte mazat krémem s ochranným faktorem, jistě víte. Mnoho z nás však stále zapomíná na rty. Ty při opalování velice trpí a měla by jim být věnována stejná péče jako zbytku pokožky. Balzám s ochranným faktorem byste ale měla nosit v kabelce vždy při sobě. Vaše rty jsou slunečnímu zářená vystaveny, i když »jenom« jdete po ulici na sraz s kamarádkou!